טיול הרפתקאות לסרי לנקה

אם אתם מחפשים טיול הרפתקאות או טיול לא שיגרתי סרי לנקה מאפשרת זאת. סרי לנקה פותחת בפני המטייל מגוון עצום של אפשרויות לבילוי במהלך הטיול בזכות הטבע המיוחד שלה . למי שחובב רפטינג, שייט וקיאקים, האי סרי לנקה מציע המון אפשרויות בזכות הנהרות הרבים והרחבים הזורמים לכוון הים.
לחובבי טיפוס או סנפלינג ברמות שונות, במרכז חלקו הדרומי של האי, יש הרים והמצוקים המציעים מקומות רבים לעשות זאת.
נווארה איליה (Nuwara Eliya), יושבת במרכז אזור גידול התה של האי ומהשדות שסביבה מגיע תה ציילון, מהטובים בעולם. האי הוא אי טרופי ונמצאים בו ג’ונגלים ושמורות המציעים המון אפשרויות: רכיבה על פילים, טיולי ג’יפים, רכיבה על אופנועי שטח או טיולי טרקטורונים.
בנוסף סרי לנקה ידועה בחופים היפהפיים שלה, חופים עטורי דקלים, עם מים חמימים כך שהים מתאים לאוהבי ספורט ימי. בסרי לנקה יש מקומות לקמפינג ואוהלים, הממתינים לכם.
הינה מספר מסלולים שאנו חושבים שמשלבים מוקדי משיכה שונים ומגוונים.
מי שרוצה שמטרת הטיול יהיה הספורט אתגרי אחד, ניתן לעשות זאת בהתאם לטעם האורח.
מדריכים בעלי ניסיון, מלווים את כל הטיולים שלנו.

נגומבו ופינוואלה

לאחר הנחיתה בקולומבו שהיא עיר הבירה של סרי לנקה, נמשיך בנסיעה ישר משדה התעופה לנגומבו. בנגומבו, שהיא עיר גדולה של דייגים, יש שוק דגים גדול שבו נבקר. הספינות הרבות של הדייגים המקומיים פורקות בכל בוקר את הדגים שדגו מהאוקיינוס ההודי.
רוב הדייגים דגים בלילה, ובתוך הלגונות הסובבות את נגומבו יש המון סוגים של פירות ים.
מכאן הנסיעה ממשיכה לפינוואלה, שם נמצא “בית יתומים” לפילים שהוקם ב-1975. המטפלים מאפשרים לנו להצטרף אל הפילים בנהר וזאת חוויה בלתי נשכחת.
הנסיעה שלנו ממשיכה למלון Amaya Hills שבדמבולה. לערב מנוחה.

מצודת אריה, ספארי ורכיבה על פילים

בבוקר של היום השני, נצא לטיול בסיגיריה. במצודה שצורתה ראש של אריה ענקי. באתר עצמו אפשר לראות סידרה של מערכות מים, טירות ותמונות מצוירות על הקיר.
למעלה בראש של המצודה יש תצפית על כל האזור. ברכיבה של שעה על הפילים בהשגחתם של נוהגי הפילים נגיע בהמשך להרבנה.
מהרבנה, ניסע לספארי עם ג’יפים לשמורת מנייארה או לשמורת קאדולה. כאן ניתן למצוא קבוצות של דובים, צבאים, ופילים, ליד ציפורים רבות.
בסיום הביקור בספארי נחזור למלון בשם Amaya Hills שנמצא בדמבולה.
אם עדיין יש כוח ניתן לבקר במערות דמבולה. המערות הם שטח של מקדשים בודהיסטיים.

דמבולה, מטלה, קאנדי

ביום השלישי ניסע מדמבולה למטלה. במטלה נבקר בגידולי התבלינים המפורסמים ונלמד על ייצור התבלינים. סרי לנקה מוכרת בכל העולם בזכות תבליניה המשובחים. מגני התבלינים נצא לטיול רגלי, בדרך נוכל להתרשם מחייהם השלווים של מקומיים שגרים בכפר.
בסיום הטרק נסייר בעיר קאנדי, שעל חופו של האגם שנמצא כאן בעיר נמצא “מקדש השן” המפורסם. נבקר במוזיאון אבני חן, בשוק המקומי, וברחבי העיר.
בסוף היום נחזור כדי לנוח ולאכול למלון Amaya Hills.

הטיולים והחבילות נופש המוצגים באתר הינם דוגמאות בלבד
צרו קשר על מנת לקבל הצעת מחיר המתואמת באופן אישי לחופשת החלומות שלכם.
ליצירת קשר לחצו כאן!

מבקאנדי לפארדניה

לאחר ארוחת הבוקר נצא מהמלון שבקאנדי ונסייר ברגל ביער העוטף את העיר.
כאן אפשר להביט בעצים עצומים, צמחים מטפסים, ציפורים וקופים בכל מקום.
לאחר ביקור של כשעתיים ביער הזה נבקר בגנים הבוטאניים של פארדניה. כאן נהיה כשעה וחצי בגנים שהם הגדולים בסרי לנקה. מי שאוהב סחלבים יכול לראות ביתן מרהיב של סחלבים.
הנסעה לנוראליה מחליפה את הנוף העירוני בנוף של מטעי התה הירוקים ומפלי מים. בדרך נעצור במפעל תה, שם נקבל הסברים על ייצור התה, תהליך הסינון והאריזה, ונשתה מהתה הציילוני המצוין.
בנוראליה, המוכרת גם בשם “אנגליה הקטנה”, בזכות סגנון הבניינים, נעצור בשוק המקומי ובמסלול מרוצי הסוסים. משם בהמשך נגיע למלון שנמצא במרכז גידולי התה ונבלה את הערב.

ממישורי הורטון, עם התצפית “סוף העולם”

ביום החמישי של הטיול נבקר ברמת הורטון. הורטון נמצא בגובה של 2000 מטר ומדובר בשמורת טבע מיוחדת. כאן ניתן לראות יער קדמון, אגמים ושטחי דשא. בשמורה מסתובבים איילים, קופים, ציפורים וגם נמרים.
נצא למסלול של 4 שעות אל מפל בייקר והתצפית שממנו ניתן לראות את דרום האי כולו. אחרי סיום המסלול ניסע למלון.

ראפטינג על נהר קאלינה וסינהרגה

בבוקר נתחיל לרדת עד לקיטוגלה הנמצאת על נהר קאלניה.
המסלול הוא מסלול ראפטינג מאורגן על ידי חברה בעלת ניסיון. לאורך כל המסלול סביבנו ג’ונגל פראי.
בהמשך נצא לכיוון סינהרגה, שהיא שמורת יער גשם ייחודית במינה.
בשמורה נמצא המלון בשם Rainforestedge . כאן נקבל ארוחת ערב ונלון במלון Rainforestedge הממוקם בקצה השמורה.

טיול ביערות הגשם

ביום האחרון, אחרי ארוחת הבוקר, נצא במסלול נרחב ביער הגשם עם מדריך השמורה. העצים עצומים שגובהם כ-40 מטר. ניתן לראות כאן סחלבים נדירים, מטפסים, ציפורים אקזוטיות ועוד. ביער הזה חי עדיין העדר האחרון של פילים שחי ביער גשם. בסיום הסיור ניסע לקולומבו למלון Mount Lavinia. המלון ממוקם על חוף הים ותהיה מסיבת סיום עד שעות הקטנות של הלילה.