ת.ז. סרי לנקה

ת.ז. סרי לנקה

סרי לנקה היא מדינת אי בעלת מזג אוויר טרופי שממוקמת בתת היבשת ההודית בחלקה הדרום מזרחי. פירוש השם בשפה הסנסקריטי: “סרי” קדוש, ו”לנקה” אי. בסרי לנקה גרים כ-19.9 מיליון תושבים, רובם סינגלים אבל גם טאמילים ומוסמים. באי קיימות כמה שפות פורמאליות: אנגלית, סינהלה וטאמילית.

היסטוריה של סרי לנקה

היסטוריה של לסרי לנקה היא עשירה, מיזוג של תרבות שמורה במקום אבל גם ותרבויות שהובאו על ידי המלכים שעמדו בראש האי. כאן נבנו מבנים מפוארים, מצודות, ארמונות, מערכות מים וערים.
לאורך ההיסטוריה שלטו על האי ההודים, הפורטוגזים, ההולנדים והאנגלים. ב- 1948 התקיימה הממשלה הראשונה העצמאית של סרי לנקה.
לסרי לנקה, במהלך ההיסטוריה היו שלושה בירות ובכל אחת מהן נבנו דברים ששרדו אלפי שנים והפכו למוקד עליה לרגל של המון תיירים.

זוהי רפובליקה סוציאל דמוקרטית. המדינה הייתה תחת כיבוש בריטי וקיבלה את עצמאותה ב-1948. עד שנת אלף תשע מאות שבעים ושתיים היה שם המדינה צילון שאז קיבלה את שמה סרי לנקה פירוש השם סרי – קדוש לנקה – אי

עיר הבירה

קולומבו היא גם העיר הגדולה ביותר במדינה. השפות הרשמיות הן סינהלה טמילית ואנגלית. המטבע המקומי הוא רופי סרי לנקי.

כלכלה

כלכלת סרילנקה מתבססת בעיקרה על חקלאות. התעשייה פחות מפותחת ורק כ- 20% מהאוכלוסייה מועסקים בה. עיקר התעשייה מבוססת על מוצרי קרמיקה שמני מאכל ומוצרי נפט. יש בסרי לנקה אוצרות טבע כמו טיטניום גרפיט ופוספטים.

גיאוגרפיה

לאי יש צורה של טיפה והוא שוכן באוקיאנוס ההודי. האי מתחיל מגובה פני הים ומטפס בהדרגה עד לגובה של 2524 מ’ להר פידורוטלגלה הגבוה ביותר באי. בין האי להודו יש שרשרת של איים קטנים ובין סרי לנקה להודו נבנה גשר שעליו נוסעת רכבת.
לאורך האי זורמים נהרות ונחלים.

האקלים בסרי לנקה

האקלים של סרי לנקה הוא טרופי והטמפרטורה לאורך כל השנה היא בין 30-25 מעלות.
כמובן מדובר על אזור החופים כאשר באזור ההררי הטמפרטורה היא בין 22-16 מעלות.

תיירות סרילנקה

בכל מקום בסרי לנקה יש מה לראות: גם טבע, גם תרבות אתיקה, גם סרי לנקה המודרנית. סיור באי מאפשר בילוי מדהים עבור אלה שאוהבים ספורט אתגרי או ים עם חופים לבנים ושקטים. אטרקציה נוספת היא המגוון הגדול של חיות נדירות: פילים, נמרים, קופים ועוד.
ששנים אחרונות קיים ביקוש הולך וגודל של זוגות צעירים שרוצים לבלות את ירח דבש כאן, בתוך נוף קסום ושלו.
דבר נוסף המושך מספר רב של תיירים זה רמת השירותים המוענקים בבתי המלון בכל רחבי האי.
סרי לנקה יכולה להיות גם תחנת ביניים לכוון המלדיבים. מה לא נאמר על מלדיבים: גן עדן על פני האדמות, המקום הכי יפה ובתולי בעולם.
גם כאן רמת השירותים מן הגבוהות וגם הטבע כמובן עושה את שלו.
השילוב בין טיול בסרי לנקה ובמלדיבים הוא שילוב מנצח לכל הדעות ויכול לספק טיול של פעם בחיים.

טיסה לסרי לנקה

טיול לסרי לנקה מתחיל בטיסה קצרה לעמן בחברת התעופה “רויאל ג’ורדן” ומשם בטיסה ישירה לקולומבו. בדרך כלל זמן ההמתנה לטיסת ההמשך הוא שעה, במקרה של המתנה ארוכה יותר החברה מספקת חדר במלון. הדרך המתוארת היא הדרך הזולה ביותר. כמובן שאפשר לטוס דרך אירופה שזו דרך יקרה יותר וארוכה יותר.

1 Comment

  1. אברי
    18 ביוני 2019 @ 8:45

    ארץ מיוחדת שכדאי לבקר בה.
    היינו פעמיים בטיול לסרי לנקה. בפעם השנייה קפצנו גם למלדיבים שזה עוד מקום מיוד.

    Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button